Water effect installation

Everything starts from water!

Jeigu norite, kad Jūsų sode ištisus metus alsuotų gyvybė – vandens telkinys yra geriausias pasirinkimas! Tvenkinys, baseinas, fontanas – maža vandens eko sistema Jūsų sklype.

Today's individual homesteads in peri-urban or urban areas as well as and public spaces constitute examples of artificial man-made landscape. However, the same core natural components are involved here, one of which is water. It is a very important aesthetic element. Therefore, we can incorporate it in our living environment by choosing its acceptable form of expression which corresponds with the present conditions. 

Norint įsirengti dirbtinį vandens telkinį reikia apgalvoti ne tik jo formą, gylį bei vietą, tačiau taip pat ir susipažinti su reglamentais, kurių būtina laikytis siekiant legaliai mėgautis nuosavu vandens telkiniu. Planuojant įsirengti vandens telkinį, planą reikia suderinti su savivaldybe, kuri įvertina būsimą vandens telkinio poziciją ir per kelias dienas pateikia atsakymą dėl telkinio kasimo. Kartu su prašymu reikia pateikti ir telkinio brėžinį, kuriame detaliai nurodomas būsimo vandens telkinio gylis, plotas, profilis bei statinių planas, jeigu tokie yra greta.

Didžiausias dėmesys įsirengiant tvenkinį yra skiriamas dugnui, kadangi jo paruošimas reikalauja laiko bei žinių. Kūdros kasimo metu šalinamos durpės, kurios vėliau gali pradėti kilti į paviršių ir užteršti tvenkinį.

Tvenkiniai neįrengiami tose vietose, kur vanduo gali užlieti medžius, krūmus, kelmus. Vandenyje esančios medžio ar kito augalo šaknys pradeda pūti, taigi vanduo greičiau užsiteršia, jį teks dažniau valyti. Specialistai atlikdami vandens telkinio įrengimo darbus atsižvelgia į šiuos ir kitus panašius aspektus, kad iškasta kūdra nereikalautų papildomų investicijų ar laiko.

Vandens telkinių krantų forma kuriama priklausomai nuo aplinkos, esamo reljefo bei kitų faktorių. Tačiau, bet kokiu atveju stengiamasi sukurti kuo natūraliau atrodančius vandens telkinius.

Alternatyva tvenkiniui ar kūdrai – ekobaseinas. Tai tarsi maža natūralaus ežero pakrantės dalelė perkelta į Jūsų sklypą. Ekobaseinas turi savo atskirą ekosistemą, su savu gyvavimo ciklu, augmenija ir gyvūnija.

Palikdami darbus profesionalams galite būti tikri, kad gausite aukščiausio lygio paslaugas. Džiaukitės vandens telkiniu savo namuose, kuris kaitrią vasaros dieną leis jaustis tarsi esate prie ežero!

X