Terasos Apželdinimas | Stogo Apželdinimas - Garliavosmedelynas.lt

Terasos, stogo apželdinimas

Apželdintas stogas atlieka ne tik estetinę rekreacinę funkciją. Želdiniai ant stogo reguliuoja pastato vidaus temperatūros svyravimus. Dėl želdynų ant stogų taip pat sumažėja vandens, patenkančio į lietaus vandens nutekėjimo sistemas, kiekis. Įjungus fantaziją stogas gali tapti puikia poilsio aikštele su įrengtais takeliais, vaikų žaidimo aikštelėmis, vandens efektais. Galbūt čia gali išsikeroti net žemaūgis sodas su prieskonių lysvėmis.

Žaliuojanti terasa – gyva terasa!

Terasos apželdinimas nuo projekto iki Jus tenkinančio rezultato. Kartais prie savo gyvenamojo būsto turime tik labai nedidelę, ribotą erdvę – terasą ar tiesiog didesnį balkoną. Ir šiuo atveju, tereikia geros idėjos, kruopštaus, atsakingo darbo – ir Jūs galite turėti mažą, žalią ir jaukią poilsio oazę – apželdintą terasą ar balkoną.

Augant miestams vis mažiau vietos lieka augmenijai, tad daugelis žmonių sutinka, kad stogų apželdinimas yra patraukliausias būdas savo namuose susikurti gamtos kampelį. Juolab, apželdintas stogas leis išvengti didelės kaitros namuose, kadangi per sluoksnį grunto bei augmenijos saulės spinduliai ne taip paprastai prasiskverbia. Taip pat apželdinimas prailgina pačios stogo dangos tarnavimo laiko tarpą, kadangi apsaugo ne tik nuo UV spindulių, tačiau taip pat ir lietaus, sniego, ledukų. Taigi, stogų bei terasų apželdinimas turi daugiau privalumų.

Stogų apželdinimas pradedamas nuo projekto, kurio metu įvertinama ne tik kokias medžiagas naudoti, tačiau ir kokia flora geriausiai tiktų ant pasirinkto stogo arba terasos.

Kodėl verta apželdinti terasą?

Terasų apželdinimas pasirenkamas ne tik  siekiant estetinio vaizdo, tačiau ir norint išnaudoti papildomus privalumus. Apželdinti terasas yra kiek sudėtingiau nei mums įprastą žemės sklypą, todėl, jei norite džiaugtis apželdintos terasos privalumais – kreipkitės į savo srities specialistus.

Tad kokie tie apželdintos terasos privalumai:

  1. Žinoma, pirmiausia verta paminėti estetiką, kuri tikrai sužavi net ir tuos, kurie nėra dideli gamtos mylėtojai. Terasoje auga Jūsų asmeninis sodas, tad tai puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško inovatyvaus dizaino.
  2. Daugelis žmonių neturi galimybės įsirengti nuosavo sodo, kadangi gyvena daugiabučiuose. Tokiu atveju terasos ar balkono apželdinimas yra puikus pasirinkimas, kuris leis susikurti savo svajonių sodelį kuriame kas rytą galėsite gerti skanią kavą.
  3. Augalai – gyvybės šaltinis, kuris leidžia žmonėms atsipalaiduoti ir pamiršti rūpesčius. Apželdinta terasa ir gali tapti puikia ramybės ir harmonijos oaze.
  4. Augalų skleidžiami malonūs kvapai, atsklis ir į jūsų gyvenamąsias patalpas kaskart, atvėrus terasos duris.
  5. Terasos apželdinimo darbai atliekami gana greitai, tad kiekvienas, kuris svajoja apie nuosavą sodą, tačiau neturi žemės – gali tokį susikurti namų teritorijoje.

Apželdinimo darbai prasideda nuo idėjos, kurią mes aptariame su kiekvienu klientu individualiai. Tikslas atrasti kompromisą, kuris estetika bei funkcionalumu patenkintų kliento poreikius, tačiau vertinant galimybes – atitiktų mūsų reikalavimus.

Terasų apželdinimas – greitas, paprastas ir patogus būdas įsigyti nuosavą sodą namų teritorijoje. Nuo šiol nereikia tikro žemės sklypo, kad turėtumėte savo sodą!