Apželdinimo projektai. Landšafto projektavimas - Garliavos Medelynas

Apželdinimo projektai ir aplinkos projektavimas

Landšafto projektavimas – labai svarbus ir neatsiejamas aplinkos kūrimo procesas, kuriame galioja tokios pat taisyklės, kaip ir bet kurioje meno šakoje. Kūrybos proceso metu stengiamės rasti atskirą, unikalų sprendimą, kaip architektūrą darniai susieti su aplinka, kurioje žmogus jaustų harmoniją ir patogumą tiek kompoziciniuose sprendimuose, tiek medžiagiškumo ar detalių pasirinkime. Viena iš svarbiausių kraštovaizdžio dizaino užduočių, kad įvairūs sklypo objektai neužgožtų natūralių gamtos subtilybių. Tad nuo ko pradėti apželdinimo projektavimo procesą? Patarimus pateikia mūsų kraštovaizdžio architektai.

Apželdinimo projektai

Apželdinimo projekte rekomenduojamų augalų sąrašas pateikiamas pagal tikslius augalų lietuviškus ir lotyniškus pavadinimus.  Jame sužymimas tikslus jų kiekis, pateikiamos sodinimo bei tolesnės augalų priežiūros rekomendacijos.

Apželdinimas – kūrybinis procesas, tad kiekviena smulkmena derinama su klientu individualiai. Klaida, kai aplinkos tvarkymo projektai kuriami orientuojantis tik į dabartį bei sodą, kuris bus po kelerių metų. Juk sodybos apželdinimas – ilgalaikis rezultatas. Tad dekoratyvinių augalų kompozicijos naudojant 3D projektus – nepamainomas gero apželdinimo tonas. Projekto kūrimas itin svarbus procesas, o pagal Jūsų poreikius apželdintas sodas tarnauja ne vieną dešimtį metų.

Pirmiausia pateikiamas parinktų augalų katalogas, tad klientas galėtų išsakyti savo lūkesčius. Kadangi retas be patirties moka faunos pavadinimus – katalogas leis paprasčiau nurodyti, ko klientas tikisi. Aptariama, kaip turi atrodyti namo aplinka. Daugeliui atrodo, kad apželdinimo projektas – tai tik idėja, kaip vizualiai bus išdėstyti augalai. Tačiau tikrai ne, kadangi aplinkos apželdinimo darbai neatsiejamai ir nuo nekilnojamojo turto, kuris yra sklype. Svarbu, kad viskas tarpusavyje skoningai derėtų pagal šeimos poreikius bei galimybes, galiausiai, kad aplinkos tvarkymas nereikalautų nei daug laiko, nei pastangų.  Juk tinkamas kompozicijų sudarymas gali padėti išvengti nuolatinio ravėjimo darbų ir aplinkos tvarkymas taps malonumu, o ne darbu.

Apželdinimo projektas – tai ne tik augalai. Kuriant apželdinimo projektą aiškiai išskiriame, kokios sklypo funkcinės zonos, koks aplinkos ir kiemo apšvietimas turi vyrauti. Siekiame sukurti jaukią, ramią tik Jums skirtą erdvę, kuri būtų privati tiek nuo kaimynų, tiek saugotų nuo vėjo. Teikdami apželdinimo paslaugas stengiamės sukurti tik geriausią Jums skirtą sprendimą.

Savo klientams stengiamės pateikti visumą, tačiau ją detalizuojame, kadangi suprantame, kad be patirties gali kilti daug klausimų. Juk ir pats paprasčiausias augalų sodinimas yra ne toks paprastas, kaip gali atrodyti. Netinkamai pasodintas augalas ne tik reikalaus daug priežiūros, tačiau ir nuvys, tad apželdinimo darbuose svarbi kiekviena smulkmena. Tad sodinkite augalus taip, kad jie iš Jūsų nereikalautų daug laiko, tačiau sezono metu džiugintų kvapo bei regos receptorius.

Nuo ko pradėti, jeigu Jus domina sodo apželdinimas prie namo bei kito pastato arba atviroje vietoje? Nuo skambučio mums, kadangi bendraudami ir bendradarbiaudami mes galime sukurti tobulą rojų Jūsų sode. Daugiau nei tūkstantis projektų atliktų pagal klientų pageidavimus leidžia mums save vadinti savo sferos profesionalais. Mūsų konsultavimas aplinkos projektavimo klausimais leidžia pasiekti maksimaliai kokybišką rezultatą. Net ir puikiai išmanydami apželdinimo darbus mes suvokiame, kad klientas žino geriausiai – ko nori, tad mūsų patirtis tampa papildomas privalumas prie jo poreikių.

Projektuodami aplinką prie namo galėsime vėlesniame etape atlikti ne tik apželdinimo, bet ir kitus darbus: skirtingų reljefo aukščių, nuolydžių formavimas, daržo įrengimas, vejos įrengimas ir priežiūra, laistymų sistemų įrengimas ir priežiūra, drenažo įrengimas, trinkelių klojimas, esamų medžių, vaismedžių genėjimas, aplinkos tvarkymo darbai, priežiūros darbai ir pan. Taupant Jūsų brangų laiką galime pasirūpinti ir reikalingomis medžiagomis.

Įgyvendinti aplinkos projektai

Bet kurį aplinkos projektą įgyvendiname atsižvelgdami į kiekvieno kliento lūkesčius ir poreikius. Pateikiame keletą darbų, kaip atrodo realybėje jau įgyvendinti mūsų aplinkos projektai.

3D kraštovaizdžio projektai

Aplinkos projektai ruošiami kompiuterinėmis landšafto kūrimo programomis. Klientui pateikiami tikslūs matmenys, objektų pririšimo duomenys, siūlomų dangų, dendrologiniai, sklypo apšvietimo sistemos planas.

3D formate sukurtas filmukas suteikia galimybę pamatyti ir įvertinti savo būsimą aplinką, „pasivaikštant“ po sklypą tokį, koks jis bus po keleto metų.

Sklypo vizualizacija nuotraukoje

Jei nėra būtinybės ruošti išsamų aplinkos sutvarkymo projektą, klientams galime pasiūlyti ir kitą variantą – Jūsų norimos sklypo dalies nuotrauką – vizualizaciją. Aplinkos dizainas kuriamas atsižvelgiant į kraštovaizdį, pastatus ir kitus svarbius atributus sklype. Joje landšafto kūrimo programos pagalba specialistai sumodeliuos ir pateiks galimus atskirų sklypo dalių  sutvarkymo, apželdinimo variantus, idėjas.  Taip pat gausite išsamų nuotraukoje – vizualizacijoje siūlomų augalų sąrašą ir kiekius.