Apželdinimo projektai. Landšafto projektavimas - Garliavos Medelynas

Apželdinimo projektai ir aplinkos projektavimas

Landšafto projektavimas – labai svarbus ir neatsiejamas aplinkos kūrimo procesas, kuriame galioja tokios pat taisyklės, kaip ir bet kurioje meno šakoje. Kūrybos proceso metu stengiamės rasti atskirą, unikalų sprendimą, kaip architektūrą darniai susieti su aplinka, kurioje žmogus jaustų harmoniją ir patogumą tiek kompoziciniuose sprendimuose, tiek medžiagiškumo ar detalių pasirinkime.

3D kraštovaizdžio projektai

Aplinkos sutvarkymo projektai ruošiami kompiuterinėmis landšafto kūrimo programomis. Klientui pateikiami tikslūs matmenys, objektų pririšimo duomenys, siūlomų dangų, dendrologiniai, sklypo apšvietimo sistemos planas. Pasiūlomas ir automatinės sklypo laistymo sistemos planas, vejos įrengimas ir priežiūra, mažosios architektūros išdėstymo planas.

3D formate sukurtas filmukas suteikia galimybę pamatyti ir įvertinti savo būsimą aplinką, „pasivaikštant“ po sklypą tokį, koks jis bus po keleto metų.

Apželdinimo projektai

Apželdinimo projekte rekomenduojamų augalų sąrašas pateikiamas pagal tikslius augalų lietuviškus ir lotyniškus pavadinimus.  Jame sužymimas tikslus jų kiekis, pateikiamos sodinimo bei tolesnės augalų priežiūros rekomendacijos.

Apželdinimas – kūrybinis procesas, tad kiekviena smulkmena derinama su klientu individualiai. Klaida, kai aplinkos tvarkymo projektai kuriami orientuojantis tik į dabartį bei sodą, kuris bus po kelerių metų. Juk sodybos apželdinimas – ilgalaikis rezultatas. Tad dekoratyvinių augalų kompozicijos naudojant 3D projektus – nepamainomas gero apželdinimo tonas. Projekto kūrimas itin svarbus procesas, o pagal Jūsų poreikius apželdintas sodas tarnauja ne vieną dešimtį metų.

Pirmiausia pateikiamas parinktų augalų katalogas, tad klientas galėtų išsakyti savo lūkesčius. Kadangi retas be patirties moka faunos pavadinimus – katalogas leis paprasčiau nurodyti, ko klientas tikisi. Aptariama, kaip turi atrodyti namo aplinka. Daugeliui atrodo, kad apželdinimo projektas – tai tik idėja, kaip vizualiai bus išdėstyti augalai. Tačiau tikrai ne, kadangi aplinkos apželdinimo darbai neatsiejamai ir nuo nekilnojamojo turto, kuris yra sklype. Svarbu, kad viskas tarpusavyje skoningai derėtų pagal šeimos poreikius bei galimybes, galiausiai, kad aplinkos tvarkymas taip pat nereikalautų nei daug laiko, nei pastangų.  Juk tinkamas kompozicijų sudarymas gali padėti išvengti nuolatinio ravėjimo darbų ir aplinkos tvarkymas taps malonumu, o ne darbu.

Savo klientams stengiamės pateikti visumą, tačiau taip pat ją detalizuojame, kadangi suprantame, kad be patirties gali kilti daug klausimų. Juk ir pats paprasčiausias augalų sodinimas yra ne toks paprastas, kaip gali atrodyti. Netinkamai pasodintas augalas ne tik reikalaus daug priežiūros, tačiau ir nuvys, tad apželdinimo darbuose svarbi kiekviena smulkmena. Tad sodinkite augalus taip, kad jie iš Jūsų nereikalautų daug laiko, tačiau sezono metu džiugintų kvapo bei regos receptorius.

Nuo ko pradėti, jeigu Jus domina sodo apželdinimas prie namo bei kito pastato arba atviroje vietoje? Nuo susisiekimo, kadangi bendraudami ir bendradarbiaudami mes galime sukurti tobulą rojų Jūsų sode. Daugiau nei tūkstantis projektų atliktų pagal klientų pageidavimus leidžia mums save vadinti savo sferos profesionalais. Tačiau net ir puikiai išmanydami apželdinimo darbus mes suvokiame, kad klientas žino geriausiai – ko nori, tad mūsų patirtis tampa papildomas privalumas prie jo poreikių.

Sklypo vizualizacija nuotraukoje

Jei nėra būtinybės ruošti išsamų aplinkos sutvarkymo projektą, klientams galime pasiūlyti ir kitą variantą – Jūsų norimos sklypo dalies nuotrauką – vizualizaciją.  Joje landšafto kūrimo programos pagalba specialistai sumodeliuos ir pateiks galimus atskirų sklypo dalių  sutvarkymo, apželdinimo variantus, idėjas.  Taip pat gausite išsamų nuotraukoje – vizualizacijoje siūlomų augalų sąrašą ir kiekius.